Polskie technologie w Ameryce Południowej | WB Electronics

Polskie technologie w Ameryce Południowej

Polskie technologie w Ameryce Południowej

FIDAE-2018 (16)

Podczas największych w Ameryce Południowej pokazów lotniczych i wystawy sprzętu lotniczego i obronnego – FIDAE 2018, które odbywają się w stolicy Chile – Santiago, swoją premierę w regionie miały technologie oferowane przez spółki GRUPY WB.
Na stoisku GRUPY WB przedstawiciele sił zbrojnych krajów regionu w tym dowódca Sił Powietrznych Gwatemali Gen. Bryg. Timo Hernández Duarte, zapoznali się szczegółowo z charakterystykami systemów bezzałogowych BSP FLYEYE, BSP ŁOŚ oraz systemem amunicji krążącej WARMATE. Rozwiązania proponowane przez spółki GRUPY WB w obszarze technologii bezzałogowych spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Oprócz systemów bezzałogowych entuzjazm wzbudziły również systemy łączności i dowodzenia oferowane przez Grupę WB.
Podczas 6 dni pokazów lotniczych oprócz przedstawicieli sił zbrojnych, służb reagowania kryzysowego i oficjalnych delegacji, z prezentacją technologii Grupy WB zapoznali się również liczni przedsiębiorcy z krajów Ameryki Łacińskiej z takich sektorów gospodarki jak górnictwo, leśnictwo i telekomunikacja.
Stoisko Grupy WB odwiedził również Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Chile, pan Jacek Gawryszewski oraz przebywający z oficjalną wizytą w Chile Inspektor Sił Powietrznych, Generał Bryg. Mirosław Jemielniak.
Podczas ostatnich dwóch dni pokazów, otwartych dla szerokiej publiczności, z polskimi technologiami mogli się zapoznać pasjonaci lotnictwa i technologii wojskowych.